Lufthavn

Kivalina Airport

KVLKivalina, United States
ICAO
PAVL
Tidszone
America/Nome
Breddegrad
67.7362
Længdegrad
-164.5630
Spottet et fly i denne lufthavn? Log det med et billede.
Download on the App StoreGet it on Google Play
Live flyvninger

Live afgange og ankomster

Gennemse de seneste afgange og ankomster — et gratis login låser op for gates, forsinkelser og status i realtid.

Advertisement
Ruter

Ruter fra Kivalina Airport

2 betjente destinationer

Almindelige spørgsmål

Om Kivalina Airport

Hvor ligger Kivalina Airport?
Kivalina Airport ligger i Kivalina, United States. Koordinater: 67.7362°, -164.5630°.
Hvad er IATA-koden for Kivalina Airport?
IATA-koden for Kivalina Airport er KVL.
Hvad er ICAO-koden for Kivalina Airport?
ICAO-koden for Kivalina Airport er PAVL.
Hvilken tidszone bruger Kivalina Airport?
Kivalina Airport bruger tidszonen America/Nome.
Hvilke flyselskaber flyver fra Kivalina Airport?
Bering Air flyver i fast rutefart fra Kivalina Airport.
Hvor mange destinationer betjener Kivalina Airport?
Kivalina Airport betjener 2 destinationer i fast rutefart.
Kan jeg se live afgange og ankomster for Kivalina Airport?
Ja — live afgange og ankomster for Kivalina Airport er tilgængelige efter et gratis login (engangskode på e-mail) eller i MyFlight.Life-appen.
Advertisement