Lufthavn
Nagoya Airport
NKMNagoya, Japan
- ICAO
- RJNA
- Tidszone
- Asia/Tokyo
- Breddegrad
- 35.2550
- Længdegrad
- 136.9240
Om denne lufthavn
500+
Loggede flyvninger
500+
MyFlight.Life-brugere
Live flyvninger
Live afgange og ankomster
Gennemse de seneste afgange og ankomster — et gratis login låser op for gates, forsinkelser og status i realtid.
Advertisement
Ruter
Ruter fra Nagoya Airport
8 betjente destinationer
3 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines3 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines3 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines2 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines2 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines2 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines1 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines1 flyvninger / dag
Fuji Dream Airlines
Almindelige spørgsmål
Om Nagoya Airport
Hvor ligger Nagoya Airport?
Nagoya Airport ligger i Nagoya, Japan. Koordinater: 35.2550°, 136.9240°.
Hvad er IATA-koden for Nagoya Airport?
IATA-koden for Nagoya Airport er NKM.
Hvad er ICAO-koden for Nagoya Airport?
ICAO-koden for Nagoya Airport er RJNA.
Hvilken tidszone bruger Nagoya Airport?
Nagoya Airport bruger tidszonen Asia/Tokyo.
Hvilke flyselskaber flyver fra Nagoya Airport?
Fuji Dream Airlines flyver i fast rutefart fra Nagoya Airport.
Hvor mange destinationer betjener Nagoya Airport?
Nagoya Airport betjener 8 destinationer i fast rutefart.
Kan jeg se live afgange og ankomster for Nagoya Airport?
Ja — live afgange og ankomster for Nagoya Airport er tilgængelige efter et gratis login (engangskode på e-mail) eller i MyFlight.Life-appen.
Advertisement
