Flygplats

Miri Airport

MYYMiri, Malaysia
ICAO
WBGR
Tidszon
Asia/Kuching
Latitud
4.3220
Longitud
113.9870
Spanat in ett plan på flygplatsen? Logga det med ett foto.
Download on the App StoreGet it on Google Play
Live-flyg

Live-avgångar och -ankomster

Bläddra bland de senaste avgångarna och ankomsterna — en gratis inloggning låser upp gater, förseningar och status i realtid.

Advertisement
Rutter

Rutter från Miri Airport

4 trafikerade destinationer

Vanliga frågor

Om Miri Airport

Var ligger Miri Airport?
Miri Airport ligger i Miri, Malaysia. Koordinater: 4.3220°, 113.9870°.
Vad är IATA-koden för Miri Airport?
IATA-koden för Miri Airport är MYY.
Vad är ICAO-koden för Miri Airport?
ICAO-koden för Miri Airport är WBGR.
Vilken tidszon använder Miri Airport?
Miri Airport använder tidszonen Asia/Kuching.
Vilka flygbolag flyger från Miri Airport?
AirAsia, Malaysia Airlines, Scoot flyger reguljärt från Miri Airport.
Hur många destinationer trafikerar Miri Airport?
Miri Airport trafikerar 4 destinationer i reguljär trafik.
Kan jag se avgångar och ankomster i realtid för Miri Airport?
Ja — live-avgångar och -ankomster för Miri Airport är tillgängliga efter en gratis inloggning (engångskod via e-post) eller i MyFlight.Life-mobilappen.
Advertisement